2015-03-18

cykl literacki Fundacji Kultury Akademickiej
Mały Dom Kultury
wstęp wolny

Cykl literacki „literuFKA‘‘, to sześć spotkań z poezją i prozą. Sześć wyraźnych spotkań z autorami, bez „mądrych głów“ i eskpertów. Bez wykładów i wymądrzania się. Będziemy literaturę smakować, krytykować i drzeć. Jeśli będzie trzeba, to wejdziemy na ostatnie piętro i wyrzucimy ją przez okno.
Chcemy współtworzyć nowy głos literacki, prowokować i poddawać krytyce zjawiska społeczne, kulturowe i polityczne. Inicjować kulturę studencką, którą w naszej ocenie przeżywa głęboki regres.

Spotkania będą się odbywać od lutego do maja.

Michał Larek (ur. 1978) – adiunkt w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, redaktor „Czasu Kultury. Zajmuje się literaturą XX i XXI wieku, antropologią mediów i kulturą popularną. Autor książek wywiadowczych i kryminalnych. Organizator warsztatów „twórczego i skutecznego” pisania.