2017-03-02

literuFKA

Fundacja Kultury Akademickiej zaprasza na cykl literacki literuFKA, czyli sześć przepysznych spotkań z poezją. Sześć niepowtarzalnych okazji do rozmowy z najciekawszymi współczesnymi polskimi poetami. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Posłuchamy, porozmawiamy i pokłócimy się o literaturę. Będziemy leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany. A po wszystkim, zapraszamy do udziału w slamie poetyckim. Do zobaczenia w poznańskim Klubie Dragon.

2017-03-10

BAŚNIE SKANDYNAWSKIE

Zapraszamy na spotkanie podczas którego usłyszycie mity nordyckie o powstaniu świata, a także kilka z licznych przygód Thora.
Ponadto będą baśnie skandynawskie o silnej kobiecie z Islandii, Juhanie spluwającym tytoniem, Nisse Węglarzu i jego kosmatej rodzinie oraz księżniczce angielskiej co duńskiego królewicza nie chciała.
Podobno też pojawi się Siwa Titta, a z nią nie ma żartów...

Opowiada: Szymon Góralczyk
Ilustracja muzyczna: Katarzyna Płocińska.
grupa Karawana Opowieści

10.03.2017, g. 18.00 i 20.00

Mały Dom Kultury

bilety: 15 pln

• 2017-03-11

Ralph Kaminski & MBBITW

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncert zostaje przeniesiony do Sceny na Piętrze (ul. Masztalarska 8). Wszystkie zakupione do tej pory bilety zachowują ważność. Odbiór biletów kolekcjonerskich będzie dostępny w dniu koncertu od godziny 19:00.

W ramach All in Poznań.

Klub Dragon

godzina: 20:00

bilety:

20 zł (http://allinpoznan.8merch.com/ralp_kaminski_11_03_dragon-id11098) bilety do odbioru w dniu koncertu w Klubie Dragon

25 zł (w dniu koncertu)

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu.

Ralph jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.

Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. W 2014 roku został również nominowany do prestiżowej nagrody artNoble w kategorii muzyka.

Ralph Kaminski ma za sobą występ podczas festiwalu w Opolu, gdzie razem z zespołem My Best Band in the World został zaproszony do przedstawienia swojego autorskiego materiału na scenie alternatywnej. Artysta dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Mela Koteluk, Kasia Nosowska czy Pablopavo.

Album m o r z e to zapis ważnych momentów, jak i emocji, które im towarzyszyły. Ralph Kaminski w swoim debiutanckim wydawnictwie skupił się na budowaniu spójnej i przemyślanej narracji, dzięki której możemy bliżej poznać artystę.Artystyczny pop, bo tak sam Kaminski określa swoją twórczość, przeplata się z motywami zaczerpniętymi z muzyki filmowej. Instrumenty klasyczne, skrzypce, wiolonczela i pianino zostały połączone z gitarą akustyczną, basem, perkusją a nawet moogiem. Bezbłędny wokal, obecne w większości utworów chórki, przemyślana i dopracowana w każdym calu warstwa liryczna, to tylko niektóre z elementów sprawiających, że debiutanckie wydawnictwo artysty można nazwać jednym z ciekawszych debiutów tej jesieni.

Na płycie znajduje się 12 utworów, od których nie sposób się oderwać. Sesje nagraniowe odbywały się w Gdańsku, Warszawie, Borkach Serockich oraz w Brwinowie. Teksty utworów zostały napisane przez Ralpha Kaminskiego a za mastering odpowiedzialny jest Andrzej Izdebski (Iziphonics Studio).

Podobno

Zawsze

Meybick Song

• 2017-03-16

2017-03-23

TEO OLTER SOLO

Klub Dragon/Scena MDK

23.03.2017, g. 20.30

bilety 10/15 pln

Teo Olter - perkusista/gitarzysta/improwizator. Urodzony w Trójmieście, mieszkający i tworzący w Warszawie. Wykształcenia muzycznego nie posiada, ukończył szkołę plastyczną.

Gra w zespole Pokusa, z Natanem Kryszkiem i Tymkiem Bryndalem, w duecie z Jakubem Lemiszewskim, trio z Ksawerym Wójcińskim i Rayem Dickatym, duo z Piotrem Bukowskim, duo z Miłoszem Cirockim oraz w wielu innych projektach związanych z warszawską sceną impro. Z Alkiem Żurowskim założył zespoły Nietakt, NAAAL i Źimne Krwi.

Od czerwca 2016 i premiery płyty "7 minut, niski brum" tworzy improwizowaną muzykę solowo. Pierwszy solowy koncert odbył się w styczniu 2017 w Eufemii.

Pod pseudonimem Sun Enough tworzy słabą muzykę elektroniczną. Zajmuje się organizowaniem koncertów impro jazzowych. Współprowadzi z Kaśką Królikowską cykl Impro Mitting.

2017-03-26

Trippy Sama

Trippy Sama – z Indii do Dragona - ZaFajni 2

26.03.2017

g. 20.00

Wstęp wolny.

Klub Dragon, Fundacja Mały Dom Kultury i ja czyli Adi Kaniewski organizujemy wyjątkowe wydarzenie; jako kurator festiwalu ZaFajni zaprosiłem muzyków z kolektywu Trippy Sama.

Poznałem tych niesamowitych Hindusów na Goa, potem pojechaliśmy do Dheli gdzie przebywałem z nimi dwa miesiące. Aran Ali Reza Dehlvi, Azaan Khan, Hemant Chakraborty, Kartikeya Vashist, Makrand Sanon, Jayant Parashar, Rahul Sharma grają na tradycyjnych instrumentach takich jak: djembe, darbuka, marchand, cajon, tabla, dholak, ghatam, sur sangam, ragaphone i bambusowe i śpiewające flety. Ich muzyka to hołd złożony tradycji z domieszką nowoczesności.

Słuchałem ich muzyki dzień w dzień co było trochę…nudne. Kiedy wróciłem do kraju, odpocząłem, nabrałem dystansu i wtedy muzyka TS uderzyła we mnie całą mocą. Teraz będę miał okazję podzielić się z Wami tymi wrażeniami w sposób szczególny.

Z uwagi na odległość koncert odbędzie się w dość nowoczesnej formule. Kolektyw Trippy Sama grać będzie w Delhi a my za pośrednictwem światłowodu doświadczać będziemy indyjskiej kultury live.

Ten koncert to pierwszy krok do zaproszenia tych muzyków do Polski.

• 2017-03-30